Przedszkole Miejskie nr 27 "POD TOPOLĄ"

NASZE PRZEDSZKOLE

Przedszkole Miejskie Nr 27 powstało w 1953r i jest jednym z najstarszych w mieście.
Nasza placówka zlokalizowana jest na Górnym Wawelu tuż obok Kościoła Św. Barbary.

Przedszkole dysponuje sześcioma salami dydaktycznymi, z których dwie powstały w wyniku rozbudowy w 2010r

Przedszkole jest czynne od godziny 6:00 do 17:00

Organem prowadzącym jest Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, a nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Sosnowcu.

Dyrektorem przedszkola jest mgr Anna Szczepańska,
nauczyciel dyplomowany
.

W przedszkolu zatrudnionych jest dwanaście nauczycielek oraz
trzynastu pracowników administracyjno - obsługowych.

Nauczyciele pracujący w naszym przedszkolu posiadają kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego i ustawicznie doskonalą swój warsztat pracy, uczestnicząc w warsztatach, kursach, studiach wyższych i studiach podyplomowych

Posiada
my bardzo dobre warunki lokalowe. Nasze sale są duże i funkcjonalne, dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku i potrzeb naszych dzieci.

Sala rekreacyjna, na której odbywają się ćwiczenia gimnastyczne oraz imprezy i uroczystości przedszkolne.

Nasza placówka otoczona jest trzema ogrodami, oddzielnie dla grup młodszych i starszych.

Widok na korytarz
i szatnię